Resultat bordtennis

Zontävling 2013-12-14



Pool 01


1;Oscar Karlsson, Vetlanda BTK


2;Anton Svanborg, Tranås BTK


3;Anton Hillström, Vetlanda BTK


4;Dennis Svensson, Tranås BTK


5;Måns Wirfelt, Huskvarna Södra


6;Bazar Bassan, Vetlanda BTK




Pool 02


1;Felix Taus, Vaggeryds BTK


2;Hannes Cassel, Vaggeryds BTK


3;Jakob Sandström, Vaggeryds BTK


4;Linus Larsson, Huskvarna Södra


5;Hugo Ryberg, Vaggeryds BTK




Pool 03


1;Oliver Bahls, Sandsjöfors SK


2;Antonia Blazevic, Vaggeryds BTK


3;Erik Gunnarsson, Vaggeryds BTK


4;Sebastian Gustavsson, Vaggeryds BTK


5;Elias Bergman, Tabergs SK




Pool 04


1;Edvard Göransson, Sandsjöfors SK


2;Vendela Sandstedt, BTK Clipper


3;Edvin Ekblad, Tabergs SK


4;Hugo Petersson, BTK Clipper


5;Oskar Magnusson, Tabergs SK




Pool 05


1;Wilma Quisth, Sandsjöfors SK


2;Alexander Pettersson, Sandsjöfors SK


3;Filip Nordin, BTK Clipper


4;Ridey Jansari, KFUM Jönköping


5;Albin Samuelsson, Vetlanda BTK




Pool 06


1;Robin Sundin, Sandsjöfors SK


2;Charlie Widing, KFUM Jönköping


3;Anton Tan, Sävsjö BTK


4;Mattias Tan, Sävsjö BTK


5;Levin Dauhn, Vaggeryds BTK




Pool 07


1;Jakob Norrlin, Vetlanda BTK


2;Nomin Bassan, Vetlanda BTK


3;Kevin Erlandsson, KFUM Jönköping


4;Jakob Drewitz, Tabergs SK


5;Jonathan Palmér, Tranås BTK


6;Hugo Hägg, Vaggeryds BTK




Pool 08


1;Viggo Martinsson, Sandsjöfors SK


2;Alexander Nyström, Tranås BTK


3;Emil Larsson, Tranås BTK


4;Filip Wårhag Eriksson, KFUM Jönköping


5;Simon Josephsson, Vaggeryds BTK


6;Carl Olsson, Vaggeryds BTK




Pool 09


1;Amanda Lipic, Vetlanda BTK


2;Mattias Kling, Tabergs SK


3;Casper Plym, Huskvarna Södra


4;Carl-Fredrik Lindström, Vaggeryds BTK


5;Niklas Tan, Sävsjö BTK


6;Julia Svensson, BTK Final




Pool 10


1;Dante Åberg, KFUM Jönköping


2;Fredrik Olsson, Sandsjöfors SK


3;Isak Sörmander, BTK Clipper


4;David Andersson, Tranås BTK


5;Zacharias Malmborg, BTK Final


6;Gustav Josefsson Kähr, Vaggeryds BTK




Pool 11


1;Billy Bergh, BTK Final


2;Krish Jansari, KFUM Jönköping


3;Henok Tekle, KFUM Jönköping


4;Martin Bäckmark, BTK Final


5;Jonathan Ekman, BTK Final




Pool 12


1;Hugo Rommedahl, BTK Clipper


2;Adam Skobe, Tranås BTK


3;Otto Olsson, Sandsjöfors SK


4;Max Fröding, Vetlanda BTK


5;Hannes Kvist, Tranås BTK




Pool 13


1;Oscar Bogren, KFUM Jönköping


2;Noak Halvardsson, Tabergs SK


3;David Elofsson, BTK Clipper


4;Jakob Kebebe, Vaggeryds BTK


5;Johan Kjell, BTK Final




Pool 14


1;Alexander Bauer, Tranås BTK


2;Linus Blomqvist, BTK Clipper


3;Fredrik Calvert, Sandsjöfors SK


4;Felix Oliw, Tabergs SK


5;Hugo Jägsander, BTK Final




Pool 15


1;Hugo Rofors, Vaggeryds BTK


2;Filip Hjärtberg, Vetlanda BTK


3;Tim Jönsson, BTK Clipper


4;Kevin Johansson Gunnarsson, BTK Clipper


5;Arvid Durefelt, Tranås BTK


6;Emil Svedbom, Vaggeryds BTK




Pool 16


1;Elliot Angselius, Sandsjöfors SK


2;Melker Andersson, BTK Clipper


3;Hampus Pålsson, BTK Clipper


4;Viktor Olsson, Tranås BTK


5;Allan Gustavsson, BTK Clipper


6;Gustav Nylander, BTK Clipper




Pool 17


1;Alex Johansson, Vaggeryds BTK


2;Linnea Runeborn, Sandsjöfors SK


3;Kristoffer French-skog, BTK Clipper


4;Hampus Gunninge, BTK Clipper


5;Gustav Dahlqvist, BTK Clipper


6;Melvin Karlsson, BTK Final




Pool 18


1;Lovisa Hempel, BTK Clipper


2;Emilie Åsberg, BTK Clipper


3;Ugne Andrijaityte, Sandsjöfors SK


4;Amanda Taus, Vaggeryds BTK


5;Edit Martinsson, Sandsjöfors SK




Pool 19


1;William Dahlqvist, Sandsjöfors SK


2;Ludvig Gustafsson, Sandsjöfors SK


3;Gustav Nilsson, Sandsjöfors SK


4;Tobias Fjällström, BTK Clipper


5;Hampus Skeppås, Tranås BTK


6;Ebba Andersson, Vaggeryds BTK




Pool 20


1;Alexander Andersson, Tranås BTK


2;Nils Mattlin, Vaggeryds BTK


3;Fabian Andersson, BTK Final


4;Edvin Nilsson, Sandsjöfors SK


5;Lukas Gustafsson, Sandsjöfors SK


6;Allie Halvardsson, Tabergs SK





























Sandsjöfors SK