Resultat bordtennis

Zontävling 2013-10-26




Pool 01


1;Bazar Bassan, Vetlanda BTK


2;Anton Hillström, Vetlanda BTK


3;Anton Svanberg, Tranås BTK


4;Dennis Svensson, Tranås BTK


5;Hannes Cassel, Vaggeryds BTK


6;Felix Taus, Vaggeryds BTK




Pool 02


1;Jakob Sandström, Vaggeryds BTK


2;Sebastian Gustavsson, Vaggeryds BTK


3;Linus Larsson, Huskvarna SIS


4;Hugo Ryberg, Vaggeryds BTK


5;Nathalie Strand, Sandsjöfors SK




Pool 03


1;Erik Gunnarsson, Vaggeryds BTK


2;Jacob Hempel, BTK Clipper


3;Adam Volmersson, Vetlanda BTK


4;Elias Bergman, Tabergs SK


5;Arvid Skantz, BTK Clipper


6;Jesper Klein, Huskvarna SIS




Pool 04


1;Vincent Pallander, Vaggeryds BTK


2;Oskar Magnusson, Tabergs SK


3;Hugo Petersson, BTK Clipper


4;Vendela Sandstedt, BTK Clipper


5;Edvin Ekblad, Tabergs SK




Pool 05


1;Jakob Norrlin, Vetlanda BTK


2;Leo Jidah, KFUM Jönköping


3;Filip Nordin, BTK Clipper


4;Alexander Pettersson, Sandsjöfors SK


5;Daniel Fiallos, Tabergs SK


6;Mattias Tan, Sävsjö BTK




Pool 06


1;Albin Samuelsson, Vetlanda BTK


2;Ridey Jansari, KFUM Jönköping


3;Levin Dauhn, Vaggeryds BTK


4;Charlie Widing, KFUM Jönköping


5;Hugo Hägg, Vaggeryds BTK


6;Anton Tan, Sävsjö BTK




Pool 07


1;Robin Sundin, Sandsjöfors SK


2;Dante Åberg, KFUM Jönköping


3;Jakob Drewitz, Tabergs SK


4;Viggo Martinsson, Sandsjöfors SK


5;Isak Sörmander, BTK Clipper


6;Gustav Josefsson Kähr, Vaggeryds BTK




Pool 08


1;Nomin Bassan, Vetlanda BTK


2;Jonathan Palmér, Tranås BTK


3;Alexander Nyström, Tranås BTK


4;Casper Plym, Huskvarna SIS


5;Simon Josephsson, Vaggeryds BTK




Pool 09


1;Emil Larsson, Tranås BTK


2;Julia Svensson, BTK Final


3;Kevin Erlandsson, KFUM Jönköping


4;Niklas Tan, Sävsjö BTK


5;Otto Olsson, Sandsjöfors SK




Pool 10


1;Amanda Lipic, Vetlanda BTK


2;David Andersson, Tranås BTK


3;Bertil Almqvist, BTK Final


4;Carl Fredrik Lindström, Vaggeryds BTK


5;Adam Egermo, Tranås BTK


6;Emil Karlsson -04, Huskvarna SIS




Pool 11


1;Zacharias Malmborg, BTK Final


2;Carl Olsson, Vaggeryds BTK


3;Emil Karlsson -99, Huskvarna SIS


4;Martin Bäckmark, BTK Final


5;Johan Henningsson, Huskvarna SIS




Pool 12


1;Max Sjödahl, KFUM Jönköping


2;Billy Bergh, BTK Final


3;Krish Jansari, KFUM Jönköping


4;Filip Berggren, Vaggeryds BTK


5;Arvid Durefelt, Tranås BTK




Pool 13


1;Oscar Bogren, KFUM Jönköping


2;Max Fröding, Vetlanda BTK


3;David Elofsson, BTK Clipper


4;Jakob Kebede, Vaggeryds BTK


5;Sebastian Loo Karlsson, KFUM Jönköping




Pool 14


1;Adam Skobe, Tranås BTK


2;Hugo Rommedahl, BTK Clipper


3;Alexander Bauer, Tranås BTK


4;Tim Jönsson, BTK Clipper


5;Emil Svedbom, Vaggeryds BTK




Pool 15


1;Filip Hjärtberg, Vetlanda BTK


2;Viktor Johansson, Tranås BTK


3;Linnea Runeborn, Sandsjöfors SK


4;Johan Kjell, BTK Final


5;Kristoffer French-Skog, BTK Clipper




Pool 16


1;Victor Olsson, Tranås BTK


2;Hampus Pålsson, BTK Clipper


3;Hannes Kvist, Tranås BTK


4;Linnéa Gustafsson, BTK Clipper


5;Gustav Dahlqvist, BTK Clipper


6;Amanda Taus, Vaggeryds BTK




Pool 17


1;Melker Andersson, BTK Clipper


2;Emelie Åsberg, BTK Clipper


3;Edit Martinsson, Sandsjöfors SK


4;Tobias Fjällström, BTK Clipper


5;Hampus Skeppås, Tranås BTK






Sandsjöfors SK