Resultat bordtennis



Pool 01


1;Kevin Erlandsson, KFUM Jönköping


2;Alexander Pettersson, Sandsjöfors SK


3;Jonathan Palmèr, Tranås BTK


4;Edvin Ekblad, Tabergs SK


5;Alexander Nyström, Tranås BTK




Pool 02


1;David Andersson, Tranås BTK


2;Oscar Bogren, KFUM Jönköping


3;Gustav Josefsson Kähr, Vaggeryds BTK


4;Alex Johansson, Vaggeryds BTK


5;Arvid Durefelt, Tranås BTK




Pool 03


1;Dominic Ek, Tabergs SK


2;Mattias Tan, Sävsjö BTK


3;Robin Imad, Tabergs SK


4;Niklas Tan, Sävsjö BTK


5;Alexander Danielsson, Tabergs SK




Pool 04


1;Simon Pettersson, KFUM Jönköping


2;David Elofsson, BTK Clipper


3;Victor Olsson, Tranås BTK


4;Linnea Runeborn, Sandsjöfors SK


5;Martin Bäckmark, BTK Final




Pool 05


1;Emil Karlsson, Huskvarna Södra


2;Billy Bergh, BTK Final


3;Emrik Wiktorell, BTK Clipper


4;Leon Forsell, Tranås BTK


5;Ida Danielsson, Tabergs SK




Pool 06


1;Pontus Eltin, Sandsjöfors SK


2;Daniel Johansson, BTK Clipper


3;Jacob Dahlqvist, KFUM Jönköping


4;Amanda Taus, Vaggeryds BTK


5;Robin Palmqvist, BTK Clipper


6;Kalle Bohman, BTK Clipper




Pool 07


1;Melvin Ivansson, KFUM Jönköping


2;Ted Kjell, Sandsjöfors SK


3;Kim Svahn, Huskvarna Södra


4;Hugo Forsum, BTK Clipper


5;Lukas Ek, Sandsjöfors SK


6;Victor Lipovac, Vaggeryds BTK




Pool 08


1;Alexander Andersson, Tranås BTK


2;Nils Mattlin, Vaggeryds BTK


3;Alexander Groos-Myrne, Vetlanda BTK


4;Ida Stolper Rosenqvist, KFUM Jönköping


5;Gustav Dahlqvist, BTK Clipper




Pool 09


1;Lovisa Svensson, Vaggeryds BTK


2;Jim Kjell, Sandsjöfors SK


3;Albin Bäckmark, BTK Final


4;Isac Johansson, Vaggeryds BTK


5;Max Danielsson, Tabergs SK


6;Olle Sandström, Vaggeryds BTK




Pool 10


1;Susan Nguyen, Vaggeryds BTK


2;Lukas Corin, Vetlanda BTK


3;Julius Jonsson, Vaggeryds BTK


4;Melvin Höglind, Sandsjöfors SK


5;Nils Schneider, Tabergs SK




Pool 11


1;August Ryberg, Vaggeryds BTK


2;Filip Hammargren, Vaggeryds BTK


3;Christopher Klug, BTK Clipper


4;Elmer Karlsson, Vaggeryds BTK


5;Victor Isaksson, Vetlanda BTK




Pool 12


1;Noah Svensson, Vaggeryds BTK


2;Fabian Andersson, BTK Final


3;Tobias Magnusson, Vaggeryds BTK


4;Martin Olofsson, Sandsjöfors SK


5;Liam Aronius, BTK Clipper


6;Lisa Sten, BTK Clipper




Pool 13


1;Nelli Hall, Tabergs SK


2;Edvin Nilsson, Sandsjöfors SK


3;Mattheo Petersson Löfstedt, Vetlanda BTK


4;Emil Ragnerby, Örjansklubben


5;Tobias Andersson, Huskvarna Södra




Pool 14


1;Alfred Hördegård, Örjansklubben


2;Sebastian Karlsson, Sandsjöfors SK


3;Tindra Pettersson, Sandsjöfors SK


4;Robin Sjölin, BTK Clipper


5;Colin Höglind, Sandsjöfors SK


6;Axel Flood, Vaggeryds BTK




Pool 15


1;Ronja Baumgärtner, Sandsjöfors SK


2;Oliver Corin, Vetlanda BTK


3;Edit Martinsson, Sandsjöfors SK


4;William Spetz, Örjansklubben


5;Anton Svenningsson, BTK Clipper




Pool 16


1;Gustav Nilsson, Sandsjöfors SK


2;Elin Spetz, Örjansklubben


3;Romeo Samuelsson, Vetlanda BTK


4;Ella Hammargren, Vaggeryds BTK


5;Madeleine Palmqvist, BTK Clipper




Pool 17


1;Noel Sehler, Vaggeryds BTK


2;Axel Zaar, Örjansklubben


3;Ville Svedblom, Vaggeryds BTK


4;Tim Höglind, Sandsjöfors SK


5;Moa Lyckborg, Vaggeryds BTK


6;Melker Brorsson, Tranås BTK




Pool 18


1;Noah Johansson, Vaggeryds BTK


2;Albin Johansson, Vaggeryds BTK


3;Elvira Celinder, Sandsjöfors SK


4;Emelie Florèn, Vaggeryds BTK


5;Ester Elofsson, Sandsjöfors SK


6;Elias Antonsson, Vetlanda BTK










Sandsjöfors SK

Resultat från Zontävling 2015-12-05