Resultat bordtennis

Zontävling 2017-12-09



Pool 01


1;Emil Eriksson, Huskvarna Södra IS


2;Dominic Ek, KFUM Jönköping


3;Martin Bäckmark, BTK Final


4;Max Fröding, Vetlanda BTK


5;Amanda Lipic, Vetlanda BTK


6;Arvid Durefelt, Tranås BTK




Pool 02


1;Linnea Runeborn, Sandsjöfors SK


2;Douglas Vaara Johansson, BTK Clipper


3;Tobias Sjölin, Vaggeryds BTK


4;Susan Nguyen, Vaggeryds BTK


5;Noah Svensson, Vaggeryds BTK




Pool 03


1;Kim Svahn, Huskvarna Södra IS


2;Nils Schneider, Tabergs SK


3;Linus Ferm, KFUM Jönköping


4;Lukas Corin, Vetlanda BTK


5;Lovisa Svensson, Vaggeryds BTK




Pool 04


1;Lukas Ek, Sandsjöfors SK


2;Albin Bäckmark, BTK Final


3;Alexander Gross-Myrne, Vetlanda BTK


4;Nils Appelquist, Tabergs SK


5;Gustav Dahlqvist, BTK Clipper




Pool 05


1;Emil Ragnerby, Örjansklubben


2;Nellie Hall, Tabergs SK


3;Simeon Lönander, Vetlanda BTK


4;William Spetz, Örjansklubben


5;Hannes Ragnegård, BTK Clipper




Pool 06


1;Muaz Alnatour, Sandsjöfors SK


2;Einar Gustavsson, Tabergs SK


3;Sebastian Karlsson, Sandsjöfors SK


4;Anders Granqvist, Vetlanda BTK


5;Jonathan Strömberg, Huskvarna Södra IS




Pool 07


1;Noah Philip, Tabergs SK


2;Axel Flood, Vaggeryds BTK


3;Axel Zaar, Örjansklubben


4;Oliver Corin, Vetlanda BTK


5;Olof Sandström, Vaggeryds BTK




Pool 08


1;Lucas Uveborn, KFUM Jönköping


2;Zaki Ibrahim Daud, Sandsjöfors SK


3;Erik Gustavsson, Tabergs SK


4;Alexander Gunnarson, Tabergs SK


5;Thomas Trysdal Gustafsson, Bruzaholms SK




Pool 09


1;Ivan Stanic, Vaggeryds BTK


2;Vincent Linsmo, KFUM Jönköping


3;Elliot Fingalsson, Örjansklubben


4;Ebba Samuelsson, Vetlanda BTK


5;Noah Johansson, Vaggeryds BTK


6;Kristina Petrovska, Bruzaholms SK




Pool 10


1;Edvin Nilsson, Sandsjöfors SK


2;Anton Almqvist, Vetlanda BTK


3;Joris van Bergen, Tranås BTK


4;Jacob Lindberg, KFUM Jönköping


5;Gustav Nilsson, Sandsjöfors SK


6;Ossian Lodén, Bruzaholms SK




Pool 11


1;Lucas Wihren, Sävsjö BTK


2;Faris Dautovic, Vetlanda BTK


3;David Eklöv, Huskvarna Södra IS


4;Hjalmar Fredriksson, Vetlanda BTK


5;Adam Möllenhoff, Bruzaholms SK


6;Alvin Backe, BTK Clipper




Pool 12


1;Gustav Öhman, Vetlanda BTK


2;Elliot Johansson, Tranås BTK


3;Simon Pellnor, KFUM Jönköping


4;Sandra Nguyen, Vaggeryds BTK


5;Oliver Karlsson, Vetlanda BTK


6;Daniils Rasimenoks, BTK Clipper




Pool 13


1;Mille Windborg, Sävsjö BTK


2;Jesper Källner, Sävsjö BTK


3;Juri Petrovskyi, Bruzaholms SK


4;Simon Uveborn, KFUM Jönköping


5;Charley Vaara Johansson, BTK Clipper




Pool 14


1;William Dahlqvist, Sandsjöfors SK


2;Philip Widehäll, Tabergs SK


3;Noel Johansson, Tranås BTK


4;Albert Flood, Vaggeryds BTK


5;Linus Nilsson, Vetlanda BTK




Pool 15


1;Olof Walett, BTK Final


2;Melvin Adolfsson, Bruzaholms SK


3;Ella Karlsson, BTK Clipper


4;Kevin Huynh, Vaggeryds BTK


5;Hannes Falebrant, Tranås BTK


6;Niclas Samuelsson, Vetlanda BTK




Pool 16


1;Marcos Munter, Sandsjöfors SK


2;Max Holmgren, Vaggeryds BTK


3;Axel Wigelius, Vetlanda BTK


4;Thomas Hannah, Bruzaholms SK


5;Simon Falebrant, Tranås BTK


6;Emilio Weimarsson, KFUM Jönköping




Pool 17


1;Elvira Celinder, Sandsjöfors SK


2;Wilmer Jogemo, Tranås BTK


3;Isabelle Bergqvist, KFUM Jönköping


4;Tess Dahlqvist, Sandsjöfors SK


5;Vincent Claesson, Vetlanda BTK


6;Wilma Persson, Bruzaholms SK




Pool 18


1;Lucas Widehäll, Tabergs SK


2;Gustav Vandestam, Bruzaholms SK


3;Jonathan Levander, KFUM Jönköping


4;Filip Skobe, Tranås BTK


5;Liam Radonich, BTK Final


6;Kevin Mildeus, Bruzaholms SK




Pool 19


1;Filip Cannerborg, KFUM Jönköping


2;Wilma Haegerstam, Sävsjö BTK


3;Viktor Adolfsson, Sandsjöfors SK


4;Lucaz Svensson, Bruzaholms SK


5;Erica Tälth, Bruzaholms SK


6;Melker Almqvist, Vetlanda BTK




Pool 20


1;Meja Wixengård, Sandsjöfors SK


2;Cornelia Karlsson, Sävsjö BTK


3;Maja Angenfelt, Bruzaholms SK


4;Robin Gössling, Vetlanda BTK


5;Alice Persson, Bruzaholms SK



Sandsjöfors SK