Resultat bordtennis


Pool 01


1;Felix Taus, Vaggeryds BTK


2;Linus Larsson, Huskvarna SIS


3;Nomin Baasan, Vetlanda BTK


4;Edvin Ekblad, Tabergs BTK


5;Adam Volmersson, Vetlanda BTK




Pool 02


1;Charlie Widing, KFUM Jönköping


2;Oskar Magnusson, Tabergs BTK


3;Ridey Jansari, KFUM Jönköping


4;Albin Samuelsson, Vetlanda BTK


5;Alexander Nyström, Tranås BTK




Pool 03


1;Hugo Rommedahl, BTK Clipper


2;David Andersson, Tranås BTK


3;Anton Tan, Sävsjö BTK


4;Mattias Tan, Sävsjö BTK




Pool 04


1;Fredrik Olsson, Sandsjöfors SK


2;Gaston Edberg, Vaggeryds BTK


3;Gustav Josefsson Kähr, Vaggeryds BTK


4;Hugo Rofors, Vaggeryds BTK


5;Viggo Martinsson, Sandsjöfors SK




Pool 05


1;Dante Åberg, KFUM Jönköping


2;Adam Skobe, Tranås BTK


3;Noak Halvardsson, Tabergs BTK


4;Julia Svensson, Vetlanda BTK


5;Niclas Tan, Sävsjö BTK




Pool 06


1;Oscar Bogren, KFUM Jönköping


2;Jennifer Siswanto, Tabergs BTK


3;Dominik Ek, Tabergs BTK


4;Olle Karlsson, Huskvarna SIS


5;Filip Hjärtberg, Vetlanda BTK




Pool 07


1;Alex Johansson, Vaggeryds BTK


2;Max Fröding, Vetlanda BTK


3;Billy Bergh, BTK Final


4;Martin Bäckmark, BTK Final


5;Robin Ilyas, Tabergs BTK




Pool 08


1;David Elofsson, BTK Clipper


2;Alexander Danielsson, Tabergs BTK


3;Tim Magnusson, Vaggeryds BTK


4;Lovisa Hempel, BTK Clipper


5;Krish Jansari, KFUM Jönköping




Pool 09


1;Simon Pettersson, KFUM Jönköping


2;Elliott Angselius, Sandsjöfors SK


3;Hannes Kvist, Tranås BTK


4;Sebastian Loo Karlsson, KFUM Jönköping


5;Melker Andersson, BTK Final




Pool 10


1;Linnea Runeborn, Sandsjöfors SK


2;Victor Olsson, Tranås BTK


3;Gustav Ritari, KFUM Jönköping


4;Lukas Antevik, Tabergs BTK


5;Jacob Brodd, BTK Final




Pool 11


1;Philip Fahlman, Sandsjöfors SK


2;Arvid Durefelt, Tranås BTK


3;Jesper Ahlstedt, Sandsjöfors SK


4;Joel Sjöbergsson, Tabergs BTK


5;Eddie Edberg, Tabergs BTK




Pool 12


1;Ted Kjell, Sandsjöfors SK


2;Emil Svedbom, Vaggeryds BTK


3;Amanda Taus, Vaggeryds BTK


4;Alexander Andersson, Tranås BTK


5;Lucas Andersson, Vaggeryds BTK


6;Arvid Gustafsson, Tranås BTK




Pool 13


1;Gustav Dahlqvist, BTK Clipper


2;Jacob Näström, Sandsjöfors SK


3;Lucas Ek, Sandsjöfors SK


4;Leon Forsell, Tranås BTK


5;Marcus Hanna, BTK Final


6;Ludvig Gustavsson, Sandsjöfors SK




Pool 14


1;Max Danielsson, Tabergs BTK


2;Hugo Petersson, BTK Final


3;Robin Borg, BTK Final


4;Noah Svensson, Vaggeryds BTK


5;Edit Martinsson, Sandsjöfors SK


6;Lisa Steen, BTK Clipper




Pool 15


1;Allie Halvardsson, Tabergs BTK


2;Gustav Nilsson, Sandsjöfors SK


3;Olof Sandström, Vaggeryds BTK


4;Christopher Klug, BTK Clipper


5;Adam Cassel, Vaggeryds BTK


6;Ronja Baumgärtner, Sandsjöfors SK




Pool 16


1;Hampus Axelsson, BTK Final


2;Nellie Hall, Tabergs BTK


3;Edvin Nilsson, Sandsjöfors SK


4;Filip Hammargren, Vaggeryds BTK


5;Robin Sjölin, BTK Clipper





Sandsjöfors SK

Resultat från Zontävling 2014-12-13