Resultat bordtennis

Zontävling 2013-12-14

 

 

Pool 01

 

1;Oscar Karlsson, Vetlanda BTK

 

2;Anton Svanborg, Tranås BTK

 

3;Anton Hillström, Vetlanda BTK

 

4;Dennis Svensson, Tranås BTK

 

5;Måns Wirfelt, Huskvarna Södra

 

6;Bazar Bassan, Vetlanda BTK

 

 

 

Pool 02

 

1;Felix Taus, Vaggeryds BTK

 

2;Hannes Cassel, Vaggeryds BTK

 

3;Jakob Sandström, Vaggeryds BTK

 

4;Linus Larsson, Huskvarna Södra

 

5;Hugo Ryberg, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 03

 

1;Oliver Bahls, Sandsjöfors SK

 

2;Antonia Blazevic, Vaggeryds BTK

 

3;Erik Gunnarsson, Vaggeryds BTK

 

4;Sebastian Gustavsson, Vaggeryds BTK

 

5;Elias Bergman, Tabergs SK

 

 

 

Pool 04

 

1;Edvard Göransson, Sandsjöfors SK

 

2;Vendela Sandstedt, BTK Clipper

 

3;Edvin Ekblad, Tabergs SK

 

4;Hugo Petersson, BTK Clipper

 

5;Oskar Magnusson, Tabergs SK

 

 

 

Pool 05

 

1;Wilma Quisth, Sandsjöfors SK

 

2;Alexander Pettersson, Sandsjöfors SK

 

3;Filip Nordin, BTK Clipper

 

4;Ridey Jansari, KFUM Jönköping

 

5;Albin Samuelsson, Vetlanda BTK

 

 

 

Pool 06

 

1;Robin Sundin, Sandsjöfors SK

 

2;Charlie Widing, KFUM Jönköping

 

3;Anton Tan, Sävsjö BTK

 

4;Mattias Tan, Sävsjö BTK

 

5;Levin Dauhn, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 07

 

1;Jakob Norrlin, Vetlanda BTK

 

2;Nomin Bassan, Vetlanda BTK

 

3;Kevin Erlandsson, KFUM Jönköping

 

4;Jakob Drewitz, Tabergs SK

 

5;Jonathan Palmér, Tranås BTK

 

6;Hugo Hägg, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 08

 

1;Viggo Martinsson, Sandsjöfors SK

 

2;Alexander Nyström, Tranås BTK

 

3;Emil Larsson, Tranås BTK

 

4;Filip Wårhag Eriksson, KFUM Jönköping

 

5;Simon Josephsson, Vaggeryds BTK

 

6;Carl Olsson, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 09

 

1;Amanda Lipic, Vetlanda BTK

 

2;Mattias Kling, Tabergs SK

 

3;Casper Plym, Huskvarna Södra

 

4;Carl-Fredrik Lindström, Vaggeryds BTK

 

5;Niklas Tan, Sävsjö BTK

 

6;Julia Svensson, BTK Final

 

 

 

Pool 10

 

1;Dante Åberg, KFUM Jönköping

 

2;Fredrik Olsson, Sandsjöfors SK

 

3;Isak Sörmander, BTK Clipper

 

4;David Andersson, Tranås BTK

 

5;Zacharias Malmborg, BTK Final

 

6;Gustav Josefsson Kähr, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 11

 

1;Billy Bergh, BTK Final

 

2;Krish Jansari, KFUM Jönköping

 

3;Henok Tekle, KFUM Jönköping

 

4;Martin Bäckmark, BTK Final

 

5;Jonathan Ekman, BTK Final

 

 

 

Pool 12

 

1;Hugo Rommedahl, BTK Clipper

 

2;Adam Skobe, Tranås BTK

 

3;Otto Olsson, Sandsjöfors SK

 

4;Max Fröding, Vetlanda BTK

 

5;Hannes Kvist, Tranås BTK

 

 

 

Pool 13

 

1;Oscar Bogren, KFUM Jönköping

 

2;Noak Halvardsson, Tabergs SK

 

3;David Elofsson, BTK Clipper

 

4;Jakob Kebebe, Vaggeryds BTK

 

5;Johan Kjell, BTK Final

 

 

 

Pool 14

 

1;Alexander Bauer, Tranås BTK

 

2;Linus Blomqvist, BTK Clipper

 

3;Fredrik Calvert, Sandsjöfors SK

 

4;Felix Oliw, Tabergs SK

 

5;Hugo Jägsander, BTK Final

 

 

 

Pool 15

 

1;Hugo Rofors, Vaggeryds BTK

 

2;Filip Hjärtberg, Vetlanda BTK

 

3;Tim Jönsson, BTK Clipper

 

4;Kevin Johansson Gunnarsson, BTK Clipper

 

5;Arvid Durefelt, Tranås BTK

 

6;Emil Svedbom, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 16

 

1;Elliot Angselius, Sandsjöfors SK

 

2;Melker Andersson, BTK Clipper

 

3;Hampus Pålsson, BTK Clipper

 

4;Viktor Olsson, Tranås BTK

 

5;Allan Gustavsson, BTK Clipper

 

6;Gustav Nylander, BTK Clipper

 

 

 

Pool 17

 

1;Alex Johansson, Vaggeryds BTK

 

2;Linnea Runeborn, Sandsjöfors SK

 

3;Kristoffer French-skog, BTK Clipper

 

4;Hampus Gunninge, BTK Clipper

 

5;Gustav Dahlqvist, BTK Clipper

 

6;Melvin Karlsson, BTK Final

 

 

 

Pool 18

 

1;Lovisa Hempel, BTK Clipper

 

2;Emilie Åsberg, BTK Clipper

 

3;Ugne Andrijaityte, Sandsjöfors SK

 

4;Amanda Taus, Vaggeryds BTK

 

5;Edit Martinsson, Sandsjöfors SK

 

 

 

Pool 19

 

1;William Dahlqvist, Sandsjöfors SK

 

2;Ludvig Gustafsson, Sandsjöfors SK

 

3;Gustav Nilsson, Sandsjöfors SK

 

4;Tobias Fjällström, BTK Clipper

 

5;Hampus Skeppås, Tranås BTK

 

6;Ebba Andersson, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 20

 

1;Alexander Andersson, Tranås BTK

 

2;Nils Mattlin, Vaggeryds BTK

 

3;Fabian Andersson, BTK Final

 

4;Edvin Nilsson, Sandsjöfors SK

 

5;Lukas Gustafsson, Sandsjöfors SK

 

6;Allie Halvardsson, Tabergs SK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sandsjöfors SK