Resultat bordtennis

Zontävling 2013-10-26

 

 

 

Pool 01

 

1;Bazar Bassan, Vetlanda BTK

 

2;Anton Hillström, Vetlanda BTK

 

3;Anton Svanberg, Tranås BTK

 

4;Dennis Svensson, Tranås BTK

 

5;Hannes Cassel, Vaggeryds BTK

 

6;Felix Taus, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 02

 

1;Jakob Sandström, Vaggeryds BTK

 

2;Sebastian Gustavsson, Vaggeryds BTK

 

3;Linus Larsson, Huskvarna SIS

 

4;Hugo Ryberg, Vaggeryds BTK

 

5;Nathalie Strand, Sandsjöfors SK

 

 

 

Pool 03

 

1;Erik Gunnarsson, Vaggeryds BTK

 

2;Jacob Hempel, BTK Clipper

 

3;Adam Volmersson, Vetlanda BTK

 

4;Elias Bergman, Tabergs SK

 

5;Arvid Skantz, BTK Clipper

 

6;Jesper Klein, Huskvarna SIS

 

 

 

Pool 04

 

1;Vincent Pallander, Vaggeryds BTK

 

2;Oskar Magnusson, Tabergs SK

 

3;Hugo Petersson, BTK Clipper

 

4;Vendela Sandstedt, BTK Clipper

 

5;Edvin Ekblad, Tabergs SK

 

 

 

Pool 05

 

1;Jakob Norrlin, Vetlanda BTK

 

2;Leo Jidah, KFUM Jönköping

 

3;Filip Nordin, BTK Clipper

 

4;Alexander Pettersson, Sandsjöfors SK

 

5;Daniel Fiallos, Tabergs SK

 

6;Mattias Tan, Sävsjö BTK

 

 

 

Pool 06

 

1;Albin Samuelsson, Vetlanda BTK

 

2;Ridey Jansari, KFUM Jönköping

 

3;Levin Dauhn, Vaggeryds BTK

 

4;Charlie Widing, KFUM Jönköping

 

5;Hugo Hägg, Vaggeryds BTK

 

6;Anton Tan, Sävsjö BTK

 

 

 

Pool 07

 

1;Robin Sundin, Sandsjöfors SK

 

2;Dante Åberg, KFUM Jönköping

 

3;Jakob Drewitz, Tabergs SK

 

4;Viggo Martinsson, Sandsjöfors SK

 

5;Isak Sörmander, BTK Clipper

 

6;Gustav Josefsson Kähr, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 08

 

1;Nomin Bassan, Vetlanda BTK

 

2;Jonathan Palmér, Tranås BTK

 

3;Alexander Nyström, Tranås BTK

 

4;Casper Plym, Huskvarna SIS

 

5;Simon Josephsson, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 09

 

1;Emil Larsson, Tranås BTK

 

2;Julia Svensson, BTK Final

 

3;Kevin Erlandsson, KFUM Jönköping

 

4;Niklas Tan, Sävsjö BTK

 

5;Otto Olsson, Sandsjöfors SK

 

 

 

Pool 10

 

1;Amanda Lipic, Vetlanda BTK

 

2;David Andersson, Tranås BTK

 

3;Bertil Almqvist, BTK Final

 

4;Carl Fredrik Lindström, Vaggeryds BTK

 

5;Adam Egermo, Tranås BTK

 

6;Emil Karlsson -04, Huskvarna SIS

 

 

 

Pool 11

 

1;Zacharias Malmborg, BTK Final

 

2;Carl Olsson, Vaggeryds BTK

 

3;Emil Karlsson -99, Huskvarna SIS

 

4;Martin Bäckmark, BTK Final

 

5;Johan Henningsson, Huskvarna SIS

 

 

 

Pool 12

 

1;Max Sjödahl, KFUM Jönköping

 

2;Billy Bergh, BTK Final

 

3;Krish Jansari, KFUM Jönköping

 

4;Filip Berggren, Vaggeryds BTK

 

5;Arvid Durefelt, Tranås BTK

 

 

 

Pool 13

 

1;Oscar Bogren, KFUM Jönköping

 

2;Max Fröding, Vetlanda BTK

 

3;David Elofsson, BTK Clipper

 

4;Jakob Kebede, Vaggeryds BTK

 

5;Sebastian Loo Karlsson, KFUM Jönköping

 

 

 

Pool 14

 

1;Adam Skobe, Tranås BTK

 

2;Hugo Rommedahl, BTK Clipper

 

3;Alexander Bauer, Tranås BTK

 

4;Tim Jönsson, BTK Clipper

 

5;Emil Svedbom, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 15

 

1;Filip Hjärtberg, Vetlanda BTK

 

2;Viktor Johansson, Tranås BTK

 

3;Linnea Runeborn, Sandsjöfors SK

 

4;Johan Kjell, BTK Final

 

5;Kristoffer French-Skog, BTK Clipper

 

 

 

Pool 16

 

1;Victor Olsson, Tranås BTK

 

2;Hampus Pålsson, BTK Clipper

 

3;Hannes Kvist, Tranås BTK

 

4;Linnéa Gustafsson, BTK Clipper

 

5;Gustav Dahlqvist, BTK Clipper

 

6;Amanda Taus, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 17

 

1;Melker Andersson, BTK Clipper

 

2;Emelie Åsberg, BTK Clipper

 

3;Edit Martinsson, Sandsjöfors SK

 

4;Tobias Fjällström, BTK Clipper

 

5;Hampus Skeppås, Tranås BTK

 

 

 

 

 

Sandsjöfors SK