Resultat bordtennis

Zontävling 2012-10-27

 

Pool 01

1;Bobi Tasik, Tabergs BTK

2;Linus Pettersson, BTK Clipper

3;Måns Wirfelt, Huskvarna Södra IS

4;Bazar Baasan, Vetlanda BTK

5;Davis Bui, Tabergs BTK

6;Anton Hillström, Vetlanda BTK

 

Pool 02

1;Filip Sahlstedt, Vaggeryds BTK

2;Felix Taus, Vaggeryds BTK

3;Nathalie Strand, Sandsjöfors SK

4;Jakob Sandström, Vaggeryds BTK

5;Joel Sundell, BTK Clipper

6;Alexander Gustavsson, Vaggeryds BTK

 

Pool 03

1;Hannes Cassel, Vaggeryds BTK

2;Jonathan Siswanto, Tabergs BTK

3;Dennis Svensson, Tranås BTK

4;Charbel Rezk, KFUM Jönköping

5;Felix Lindström, Tabergs BTK

6;Antonio Filipovic, Vaggeryds BTK

 

Pool 04

1;Rasmus Andersson, Sandsjöfors SK

2;Oscar Karlsson, Vetlanda BTK

3;Arvid Skantz, BTK Clipper

4;Erik Gunnarsson, Vaggeryds BTK

5;Alve Renström, Tabergs BTK

 

Pool 05

1;Fredrik Wiberg, BTK Clipper

2;Wilma Quisth, Sandsjöfors SK

3;Linus Larsson, Huskvarna Södra IS

4;Jonathan Andersson, Sandsjöfors SK

5;Teodor Paulsson, BTK Final

 

Pool 06

1;Oliver Bahls, Sandsjöfors SK

2;Amanda Samuelsson, Tranås BTK

3;Hugo Ryberg, Vaggeryds BTK

4;Emil Josefsson, BTK Clipper

 

Pool 07

1;Anton Svanborg, TranÂs BTK

2;Jacob Hempel, BTK Clipper

3;Jesper Klein, Huskvarna Södra IS

4;Sebastian Gustavsson, Vaggeryds BTK

5;Jesper Davidsson, BTK Final

6;Dzevad Terzic, BTK Clipper

 

Pool 08

1;Adam Volmerson, Vetlanda BTK

2;Albin Argus, Tabergs BTK

3;Hjalmar Sandell, TranÂs BTK

4;Tim Svensson, Huskvarna Södra IS

5;Emil Larsson, Tranås BTK

 

Pool 09

1;Vincent Palander, Tabergs BTK

2;Indra Andersson, Vaggeryds BTK

3;Rasmus Ekström, Huskvarna Södra IS

4;Oskar Magnusson, Tabergs BTK

5;Albin Ledell, Tabergs BTK

6;Oliver Fransson, TranÂs BTK

 

Pool 10

1;Ana-Antonia Ascic, Vaggeryds BTK

2;Nikolina Ascic, Vaggeryds BTK

3;Vendela Sandstedt, BTK Clipper

4;Edvin Ekblad, Tabergs BTK

5;Filip Nordin, BTK Clipper

 

Pool 11

1;Hugo Pettersson, BTK Clipper

2;Jakob Norrlin, Vetlanda BTK

3;Albin Samuelsson, Vetlanda BTK

4;Jacob Johansson, Sandsjöfors SK

5;Tamás Nagy, Vaggeryds BTK

6;David Andersson, Tabergs BTK

 

Pool 12

1;Leo Jiddah, KFUM Jönköping

2;Alexander Pettersson, Sandsjöfors SK

3;Isak Kreutz, TranÂs BTK

4;Oliver Blüchert, Huskvarna Södra IS

5;Sebastian Lindberg, TranÂs BTK

6;Lukas Nilsson, Huskvarna Södra IS

 

Pool 13

1;Nathan Mebrahtu, KFUM Jönköping

2;Anton Goitom, KFUM Jönköping

3;Gabriel Gustavsson, Tabergs BTK

4;Simon Josephsson, Vaggeryds BTK

5;Filip Lindstedt, Tabergs BTK

6;Nikola Jovanovic, Huskvarna Södra IS

 

Pool 14

1;Calle Söderholm, Sandsjöfors SK

2;Viggo Martinsson, Sandsjöfors SK

3;Elsa Andersson, Vaggeryds BTK

4;Jonathan PalmËr, Tranås BTK

5;Nomin Baasan, Vetlanda BTK

6;Adam Egermo, TranÂs BTK

 

Pool 15

1;Sem Estifanos, KFUM Jönköping

2;Christoffer Bergman, Sandsjöfors SK

3;Jesper Ahlstedt, Sandsjöfors SK

4;Tobias Paulsson, BTK Final

5;David Juric, Vaggeryds BTK

 

Pool 16

1;Amanda Lipic, Vetlanda BTK

2;Linnea Ireklint, Vaggeryds BTK

3;Carl-Fredrik Lindström, Vaggeryds BTK

4;Linn Bahls, Sandsjöfors SK

5;Filip Lindbom, BTK Final

 

Pool 17

1;Hugo Hägg, Vaggeryds BTK

2;David Johansson, BTK Final

3;Zacharias Malmborg, BTK Final

4;Maja Starck, Vetlanda BTK

5;David Andersson, Tranås BTK

 

Pool 18

1;Leo Bexell, BTK Final

2;Agnes Runeborn, Sandsjöfors SK

3;Adam Skobe, Tranås BTK

4;Alexandra Rosinski, Sandsjöfors SK

5;Ted Kjell, Sandsjöfors SK

 

Pool 19

1;Oscar Gustafsson, Tranås BTK

2;Martin Bäckmark, BTK Final

3;Linnea Runeborn, Sandsjöfors SK

4;Jim Kjell, Sandsjöfors SK

5;Viktor Olsson, Tranås BTK

 

Sandsjöfors SK