Resultat bordtennis

Zontävling 2017-12-09

 

 

Pool 01

 

1;Emil Eriksson, Huskvarna Södra IS

 

2;Dominic Ek, KFUM Jönköping

 

3;Martin Bäckmark, BTK Final

 

4;Max Fröding, Vetlanda BTK

 

5;Amanda Lipic, Vetlanda BTK

 

6;Arvid Durefelt, Tranås BTK

 

 

 

Pool 02

 

1;Linnea Runeborn, Sandsjöfors SK

 

2;Douglas Vaara Johansson, BTK Clipper

 

3;Tobias Sjölin, Vaggeryds BTK

 

4;Susan Nguyen, Vaggeryds BTK

 

5;Noah Svensson, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 03

 

1;Kim Svahn, Huskvarna Södra IS

 

2;Nils Schneider, Tabergs SK

 

3;Linus Ferm, KFUM Jönköping

 

4;Lukas Corin, Vetlanda BTK

 

5;Lovisa Svensson, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 04

 

1;Lukas Ek, Sandsjöfors SK

 

2;Albin Bäckmark, BTK Final

 

3;Alexander Gross-Myrne, Vetlanda BTK

 

4;Nils Appelquist, Tabergs SK

 

5;Gustav Dahlqvist, BTK Clipper

 

 

 

Pool 05

 

1;Emil Ragnerby, Örjansklubben

 

2;Nellie Hall, Tabergs SK

 

3;Simeon Lönander, Vetlanda BTK

 

4;William Spetz, Örjansklubben

 

5;Hannes Ragnegård, BTK Clipper

 

 

 

Pool 06

 

1;Muaz Alnatour, Sandsjöfors SK

 

2;Einar Gustavsson, Tabergs SK

 

3;Sebastian Karlsson, Sandsjöfors SK

 

4;Anders Granqvist, Vetlanda BTK

 

5;Jonathan Strömberg, Huskvarna Södra IS

 

 

 

Pool 07

 

1;Noah Philip, Tabergs SK

 

2;Axel Flood, Vaggeryds BTK

 

3;Axel Zaar, Örjansklubben

 

4;Oliver Corin, Vetlanda BTK

 

5;Olof Sandström, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 08

 

1;Lucas Uveborn, KFUM Jönköping

 

2;Zaki Ibrahim Daud, Sandsjöfors SK

 

3;Erik Gustavsson, Tabergs SK

 

4;Alexander Gunnarson, Tabergs SK

 

5;Thomas Trysdal Gustafsson, Bruzaholms SK

 

 

 

Pool 09

 

1;Ivan Stanic, Vaggeryds BTK

 

2;Vincent Linsmo, KFUM Jönköping

 

3;Elliot Fingalsson, Örjansklubben

 

4;Ebba Samuelsson, Vetlanda BTK

 

5;Noah Johansson, Vaggeryds BTK

 

6;Kristina Petrovska, Bruzaholms SK

 

 

 

Pool 10

 

1;Edvin Nilsson, Sandsjöfors SK

 

2;Anton Almqvist, Vetlanda BTK

 

3;Joris van Bergen, Tranås BTK

 

4;Jacob Lindberg, KFUM Jönköping

 

5;Gustav Nilsson, Sandsjöfors SK

 

6;Ossian Lodén, Bruzaholms SK

 

 

 

Pool 11

 

1;Lucas Wihren, Sävsjö BTK

 

2;Faris Dautovic, Vetlanda BTK

 

3;David Eklöv, Huskvarna Södra IS

 

4;Hjalmar Fredriksson, Vetlanda BTK

 

5;Adam Möllenhoff, Bruzaholms SK

 

6;Alvin Backe, BTK Clipper

 

 

 

Pool 12

 

1;Gustav Öhman, Vetlanda BTK

 

2;Elliot Johansson, Tranås BTK

 

3;Simon Pellnor, KFUM Jönköping

 

4;Sandra Nguyen, Vaggeryds BTK

 

5;Oliver Karlsson, Vetlanda BTK

 

6;Daniils Rasimenoks, BTK Clipper

 

 

 

Pool 13

 

1;Mille Windborg, Sävsjö BTK

 

2;Jesper Källner, Sävsjö BTK

 

3;Juri Petrovskyi, Bruzaholms SK

 

4;Simon Uveborn, KFUM Jönköping

 

5;Charley Vaara Johansson, BTK Clipper

 

 

 

Pool 14

 

1;William Dahlqvist, Sandsjöfors SK

 

2;Philip Widehäll, Tabergs SK

 

3;Noel Johansson, Tranås BTK

 

4;Albert Flood, Vaggeryds BTK

 

5;Linus Nilsson, Vetlanda BTK

 

 

 

Pool 15

 

1;Olof Walett, BTK Final

 

2;Melvin Adolfsson, Bruzaholms SK

 

3;Ella Karlsson, BTK Clipper

 

4;Kevin Huynh, Vaggeryds BTK

 

5;Hannes Falebrant, Tranås BTK

 

6;Niclas Samuelsson, Vetlanda BTK

 

 

 

Pool 16

 

1;Marcos Munter, Sandsjöfors SK

 

2;Max Holmgren, Vaggeryds BTK

 

3;Axel Wigelius, Vetlanda BTK

 

4;Thomas Hannah, Bruzaholms SK

 

5;Simon Falebrant, Tranås BTK

 

6;Emilio Weimarsson, KFUM Jönköping

 

 

 

Pool 17

 

1;Elvira Celinder, Sandsjöfors SK

 

2;Wilmer Jogemo, Tranås BTK

 

3;Isabelle Bergqvist, KFUM Jönköping

 

4;Tess Dahlqvist, Sandsjöfors SK

 

5;Vincent Claesson, Vetlanda BTK

 

6;Wilma Persson, Bruzaholms SK

 

 

 

Pool 18

 

1;Lucas Widehäll, Tabergs SK

 

2;Gustav Vandestam, Bruzaholms SK

 

3;Jonathan Levander, KFUM Jönköping

 

4;Filip Skobe, Tranås BTK

 

5;Liam Radonich, BTK Final

 

6;Kevin Mildeus, Bruzaholms SK

 

 

 

Pool 19

 

1;Filip Cannerborg, KFUM Jönköping

 

2;Wilma Haegerstam, Sävsjö BTK

 

3;Viktor Adolfsson, Sandsjöfors SK

 

4;Lucaz Svensson, Bruzaholms SK

 

5;Erica Tälth, Bruzaholms SK

 

6;Melker Almqvist, Vetlanda BTK

 

 

 

Pool 20

 

1;Meja Wixengård, Sandsjöfors SK

 

2;Cornelia Karlsson, Sävsjö BTK

 

3;Maja Angenfelt, Bruzaholms SK

 

4;Robin Gössling, Vetlanda BTK

 

5;Alice Persson, Bruzaholms SK

 

 

Sandsjöfors SK