Resultat bordtennis

 

 

Pool 01

 

1;Kevin Erlandsson, KFUM Jönköping

 

2;Alexander Pettersson, Sandsjöfors SK

 

3;Jonathan Palmèr, Tranås BTK

 

4;Edvin Ekblad, Tabergs SK

 

5;Alexander Nyström, Tranås BTK

 

 

 

Pool 02

 

1;David Andersson, Tranås BTK

 

2;Oscar Bogren, KFUM Jönköping

 

3;Gustav Josefsson Kähr, Vaggeryds BTK

 

4;Alex Johansson, Vaggeryds BTK

 

5;Arvid Durefelt, Tranås BTK

 

 

 

Pool 03

 

1;Dominic Ek, Tabergs SK

 

2;Mattias Tan, Sävsjö BTK

 

3;Robin Imad, Tabergs SK

 

4;Niklas Tan, Sävsjö BTK

 

5;Alexander Danielsson, Tabergs SK

 

 

 

Pool 04

 

1;Simon Pettersson, KFUM Jönköping

 

2;David Elofsson, BTK Clipper

 

3;Victor Olsson, Tranås BTK

 

4;Linnea Runeborn, Sandsjöfors SK

 

5;Martin Bäckmark, BTK Final

 

 

 

Pool 05

 

1;Emil Karlsson, Huskvarna Södra

 

2;Billy Bergh, BTK Final

 

3;Emrik Wiktorell, BTK Clipper

 

4;Leon Forsell, Tranås BTK

 

5;Ida Danielsson, Tabergs SK

 

 

 

Pool 06

 

1;Pontus Eltin, Sandsjöfors SK

 

2;Daniel Johansson, BTK Clipper

 

3;Jacob Dahlqvist, KFUM Jönköping

 

4;Amanda Taus, Vaggeryds BTK

 

5;Robin Palmqvist, BTK Clipper

 

6;Kalle Bohman, BTK Clipper

 

 

 

Pool 07

 

1;Melvin Ivansson, KFUM Jönköping

 

2;Ted Kjell, Sandsjöfors SK

 

3;Kim Svahn, Huskvarna Södra

 

4;Hugo Forsum, BTK Clipper

 

5;Lukas Ek, Sandsjöfors SK

 

6;Victor Lipovac, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 08

 

1;Alexander Andersson, Tranås BTK

 

2;Nils Mattlin, Vaggeryds BTK

 

3;Alexander Groos-Myrne, Vetlanda BTK

 

4;Ida Stolper Rosenqvist, KFUM Jönköping

 

5;Gustav Dahlqvist, BTK Clipper

 

 

 

Pool 09

 

1;Lovisa Svensson, Vaggeryds BTK

 

2;Jim Kjell, Sandsjöfors SK

 

3;Albin Bäckmark, BTK Final

 

4;Isac Johansson, Vaggeryds BTK

 

5;Max Danielsson, Tabergs SK

 

6;Olle Sandström, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 10

 

1;Susan Nguyen, Vaggeryds BTK

 

2;Lukas Corin, Vetlanda BTK

 

3;Julius Jonsson, Vaggeryds BTK

 

4;Melvin Höglind, Sandsjöfors SK

 

5;Nils Schneider, Tabergs SK

 

 

 

Pool 11

 

1;August Ryberg, Vaggeryds BTK

 

2;Filip Hammargren, Vaggeryds BTK

 

3;Christopher Klug, BTK Clipper

 

4;Elmer Karlsson, Vaggeryds BTK

 

5;Victor Isaksson, Vetlanda BTK

 

 

 

Pool 12

 

1;Noah Svensson, Vaggeryds BTK

 

2;Fabian Andersson, BTK Final

 

3;Tobias Magnusson, Vaggeryds BTK

 

4;Martin Olofsson, Sandsjöfors SK

 

5;Liam Aronius, BTK Clipper

 

6;Lisa Sten, BTK Clipper

 

 

 

Pool 13

 

1;Nelli Hall, Tabergs SK

 

2;Edvin Nilsson, Sandsjöfors SK

 

3;Mattheo Petersson Löfstedt, Vetlanda BTK

 

4;Emil Ragnerby, Örjansklubben

 

5;Tobias Andersson, Huskvarna Södra

 

 

 

Pool 14

 

1;Alfred Hördegård, Örjansklubben

 

2;Sebastian Karlsson, Sandsjöfors SK

 

3;Tindra Pettersson, Sandsjöfors SK

 

4;Robin Sjölin, BTK Clipper

 

5;Colin Höglind, Sandsjöfors SK

 

6;Axel Flood, Vaggeryds BTK

 

 

 

Pool 15

 

1;Ronja Baumgärtner, Sandsjöfors SK

 

2;Oliver Corin, Vetlanda BTK

 

3;Edit Martinsson, Sandsjöfors SK

 

4;William Spetz, Örjansklubben

 

5;Anton Svenningsson, BTK Clipper

 

 

 

Pool 16

 

1;Gustav Nilsson, Sandsjöfors SK

 

2;Elin Spetz, Örjansklubben

 

3;Romeo Samuelsson, Vetlanda BTK

 

4;Ella Hammargren, Vaggeryds BTK

 

5;Madeleine Palmqvist, BTK Clipper

 

 

 

Pool 17

 

1;Noel Sehler, Vaggeryds BTK

 

2;Axel Zaar, Örjansklubben

 

3;Ville Svedblom, Vaggeryds BTK

 

4;Tim Höglind, Sandsjöfors SK

 

5;Moa Lyckborg, Vaggeryds BTK

 

6;Melker Brorsson, Tranås BTK

 

 

 

Pool 18

 

1;Noah Johansson, Vaggeryds BTK

 

2;Albin Johansson, Vaggeryds BTK

 

3;Elvira Celinder, Sandsjöfors SK

 

4;Emelie Florèn, Vaggeryds BTK

 

5;Ester Elofsson, Sandsjöfors SK

 

6;Elias Antonsson, Vetlanda BTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sandsjöfors SK

Resultat från Zontävling 2015-12-05