Resultat bordtennis

 

Pool 01

 

1;Felix Taus, Vaggeryds BTK

 

2;Linus Larsson, Huskvarna SIS

 

3;Nomin Baasan, Vetlanda BTK

 

4;Edvin Ekblad, Tabergs BTK

 

5;Adam Volmersson, Vetlanda BTK

 

 

 

Pool 02

 

1;Charlie Widing, KFUM Jönköping

 

2;Oskar Magnusson, Tabergs BTK

 

3;Ridey Jansari, KFUM Jönköping

 

4;Albin Samuelsson, Vetlanda BTK

 

5;Alexander Nyström, Tranås BTK

 

 

 

Pool 03

 

1;Hugo Rommedahl, BTK Clipper

 

2;David Andersson, Tranås BTK

 

3;Anton Tan, Sävsjö BTK

 

4;Mattias Tan, Sävsjö BTK

 

 

 

Pool 04

 

1;Fredrik Olsson, Sandsjöfors SK

 

2;Gaston Edberg, Vaggeryds BTK

 

3;Gustav Josefsson Kähr, Vaggeryds BTK

 

4;Hugo Rofors, Vaggeryds BTK

 

5;Viggo Martinsson, Sandsjöfors SK

 

 

 

Pool 05

 

1;Dante Åberg, KFUM Jönköping

 

2;Adam Skobe, Tranås BTK

 

3;Noak Halvardsson, Tabergs BTK

 

4;Julia Svensson, Vetlanda BTK

 

5;Niclas Tan, Sävsjö BTK

 

 

 

Pool 06

 

1;Oscar Bogren, KFUM Jönköping

 

2;Jennifer Siswanto, Tabergs BTK

 

3;Dominik Ek, Tabergs BTK

 

4;Olle Karlsson, Huskvarna SIS

 

5;Filip Hjärtberg, Vetlanda BTK

 

 

 

Pool 07

 

1;Alex Johansson, Vaggeryds BTK

 

2;Max Fröding, Vetlanda BTK

 

3;Billy Bergh, BTK Final

 

4;Martin Bäckmark, BTK Final

 

5;Robin Ilyas, Tabergs BTK

 

 

 

Pool 08

 

1;David Elofsson, BTK Clipper

 

2;Alexander Danielsson, Tabergs BTK

 

3;Tim Magnusson, Vaggeryds BTK

 

4;Lovisa Hempel, BTK Clipper

 

5;Krish Jansari, KFUM Jönköping

 

 

 

Pool 09

 

1;Simon Pettersson, KFUM Jönköping

 

2;Elliott Angselius, Sandsjöfors SK

 

3;Hannes Kvist, Tranås BTK

 

4;Sebastian Loo Karlsson, KFUM Jönköping

 

5;Melker Andersson, BTK Final

 

 

 

Pool 10

 

1;Linnea Runeborn, Sandsjöfors SK

 

2;Victor Olsson, Tranås BTK

 

3;Gustav Ritari, KFUM Jönköping

 

4;Lukas Antevik, Tabergs BTK

 

5;Jacob Brodd, BTK Final

 

 

 

Pool 11

 

1;Philip Fahlman, Sandsjöfors SK

 

2;Arvid Durefelt, Tranås BTK

 

3;Jesper Ahlstedt, Sandsjöfors SK

 

4;Joel Sjöbergsson, Tabergs BTK

 

5;Eddie Edberg, Tabergs BTK

 

 

 

Pool 12

 

1;Ted Kjell, Sandsjöfors SK

 

2;Emil Svedbom, Vaggeryds BTK

 

3;Amanda Taus, Vaggeryds BTK

 

4;Alexander Andersson, Tranås BTK

 

5;Lucas Andersson, Vaggeryds BTK

 

6;Arvid Gustafsson, Tranås BTK

 

 

 

Pool 13

 

1;Gustav Dahlqvist, BTK Clipper

 

2;Jacob Näström, Sandsjöfors SK

 

3;Lucas Ek, Sandsjöfors SK

 

4;Leon Forsell, Tranås BTK

 

5;Marcus Hanna, BTK Final

 

6;Ludvig Gustavsson, Sandsjöfors SK

 

 

 

Pool 14

 

1;Max Danielsson, Tabergs BTK

 

2;Hugo Petersson, BTK Final

 

3;Robin Borg, BTK Final

 

4;Noah Svensson, Vaggeryds BTK

 

5;Edit Martinsson, Sandsjöfors SK

 

6;Lisa Steen, BTK Clipper

 

 

 

Pool 15

 

1;Allie Halvardsson, Tabergs BTK

 

2;Gustav Nilsson, Sandsjöfors SK

 

3;Olof Sandström, Vaggeryds BTK

 

4;Christopher Klug, BTK Clipper

 

5;Adam Cassel, Vaggeryds BTK

 

6;Ronja Baumgärtner, Sandsjöfors SK

 

 

 

Pool 16

 

1;Hampus Axelsson, BTK Final

 

2;Nellie Hall, Tabergs BTK

 

3;Edvin Nilsson, Sandsjöfors SK

 

4;Filip Hammargren, Vaggeryds BTK

 

5;Robin Sjölin, BTK Clipper

 

 

 

 

Sandsjöfors SK

Resultat från Zontävling 2014-12-13